Strzelecki Ośrodek Kultury

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Wersja kontrastowa


Daniel Popiałkiewicz TRIO

10 grudnia 2022

            Daniel Popiałkiewicz to gitarzysta i kompozytor jazz-rockowy, publicysta i wykładowca gitary i historii jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu międzynarodowych gitarowych konkursów, w roku 2017 obronił pracę doktorską. Od kilkunastu lat na stałe współpracuje z raperem Łoną oraz akordeonistą Marcinem Wyrostkiem, a Jimek, Krzysztof Herdzin, Mieczysław Szcześniak, Henri Seroka czy Grażyna Auguścik to tylko niektóre nazwiska, z którymi grał jako sideman. Zaowocowało to współpracą niemal z każdą orkiestrą symfoniczną lub kameralną w Polsce, zdobyciem wielu Złotych i Platynowych Płyt, dwukrotną Nominacją do Nagrody Fryderyk oraz pojawieniem się na kilkudziesięciu scenach największych festiwali w kraju i za granicą (niejednokrotnie po kilka razy), w tym: Woodstock (2x), Orange Warsaw Fest. (3x), Męskie Granie (2x), Open’er (2x), Coke Live Fest. (2x), Co Jest Grane czy Montreux Jazz Fest.

 

            W roku 2008 rozpoczął karierę solową. Jego debiutancką płytę prasa opisała jako „jedno z najciekawszych dokonań w obrębie młodego polskiego jazzu imponujące niebywałą dojrzałością” („Gazeta Wyborcza”) oraz okrzyknęła jako „najnowsze odkrycie jazzowej sceny w Polsce” („Rzeczpospolita”), natomiast Jarosław Śmietana powiedział wówczas, że Popiałkiewicz z dużym wdziękiem i na pełnym luzie udowadnia, że bez wątpienia należy juz do ścisłej czołówki gitarzystów jazzowych w Polsce”.

 

Popiałkiewiczowi towarzyszą Robert Kubiszyn na basie i Paweł Dobrowolski na perkusji - jedna z najbardziej wszechstronnych i wziętych sekcji rytmicznych tej części Europy. Znani ze stałej współpracy m.in. z Anną Marią Jopek jako sidemani mają na koncie onieśmielającą ilość nagranych płyt, a na liście artystów, z którymi współpracowali znajduje się Nigel Kennedy czy Jacob Collier. Trio zaprezentuje kompozycje autorskie Popiałkiewicza oraz znane utwory ze świata muzyki rozrywkowej.

 

Bilety na: https://bilety.sok.strzelceopolskie.pl/
Stopka

Zamknij